ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 8ου ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΟΓΚΑ

 

       

κάνοντας κλικ στον τίτλο του μαθήματος μπορείτε να δείτε την περιγραφή του καθώς και το βιογραφικό του εισηγητή

       
   

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

 
       

ΩΡΑ

ΑΙΘ

ΤΙΤΛΟΣ

ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ

12.00

ΙΣ 1

Θεραπευτική Yoga στη Σκελετική Υγεία 

Φωτεινή Μπήτρου

12.00

ΙΣ 2

Vinyasa Flow

Μαρθιλιάννα Ιατρίδου

12.00

2ΟΥ

Καλημέρα αγάπη!

Κατερίνα Βλαχάκη

13.30

ΙΣ 1

Contemporary yoga flow

Έφη Τζιμογιάννη 

13.30

ΙΣ 2

Vinyasa flow & Sound Bath

Ελένη Κορέλη- Nikolaos Unalome

13.30

2ΟΥ

Ενδυνάμωση του σώματος για να ανυψώσουμε το πνεύμα

Σταύρος Bhagat Hari Τσάτσας

15.00

ΙΣ 1

Yoga Therapy

Κατερίνα Λαρή Γαρυφάλλου

15.00

ΙΣ 2

Κundalini Yoga για διάλυση της εσωτερικής σύγκρουσης και δημιουργία της εσωτερικής ειρήνης

Μαρίνα Αμάρ Ντεβ Κτίστη

15.00

2ΟΥ

Abhaya Yoga Flow

Μαρίνα Παππά

16.30

ΙΣ 1

Yoga Nidra

Βασιλική Μπράμη

16.30

ΙΣ 2

Συνεδρία Atma Suddhi Krama

Ιωάννης Χρυσουλάκης

16.30

1ΟΥ

Η Αγάπη ως το μόνο εφόδιο για Ειρήνη – Yoga ή Bhoga

Τάσος Αντωνόπουλος

16.30

2ΟΥ

Tantric Hatha Yoga / Meditation

Ζήσης Τσιαφλάκης

18.00

ΙΣ 1

Rocket Vinyasa Αγγελική Ματοπούλου

18.00

ΙΣ 2

Μετάβαση από το «έσω» στο «έξω»

Ιωάννα Τσιρογιάννη

18.00

2ΟΥ

Αχίμσα – μη βία στο σώμα, στο νου και στην ψυχή

Κική Λιαρμακ. – Στάη

19.30

ΙΣ 1

Ahimsa & Nada Yoga / Mantra Meditation – Ιεροί Ήχοι Mudras – Pranayama – Asanas

Έλενα Κόρακα

19.30

ΙΣ 2

Workshop “Οι πέντε πυλώνες της μη βίας” και ο “διαλογισμός καλοσύνης”

Σουάμι Νιρβικάλπα (Όλγα Αλεξίου)

19.30

2ΟΥ

Η μη-βίαιη επανάσταση της αγάπης

Σοφία Φώτεινα

       
       
   

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

 
       

12.00

ΙΣ 1

Mythic Yoga Flow / H “μάχη” εντός

Niko Geo

12.00

ΙΣ 2

Vinyasa Flow

Φωτεινή Γαλανοπούλου

12.00

2ΟΥ

Hatha Yoga

Αλέξανδρος Πετρίδης

13.30

ΙΣ 1

Yoga με τον Χρήστο

Χρήστος Χαρικιόπουλος

13.30

ΙΣ 2

Forrest Yoga®: Θεραπεύοντας πόνους και τραυματισμούς στην πρακτική μας

Βικτωρία Κουρκάκη

13.30

2ΟΥ

Chakra activation

Μαρία Λύρα

13.30

1ΟΥ

Ahimsa – Η τέχνη της μη βίας

Νάντια Σανταμούρη

15.00

ΙΣ 1

Kriya Yoga / ήχο- θεραπεία με Gong

Ελένη Κοσσυφίδου Ananda

15.00

ΙΣ 2

Πως η γιόγκα μέσω της Διαλογιστικής επιστήμης επιδρά στην μη βία συμπεριφορά

Ηλιακτίδα Μάρη Ηλιάδη

15.00

1ΟΥ

Φάλουν Ντάφα – Qi Gong

Ομάδα Φάλουν Ντάφα

15.00

2ΟΥ

Η βία στη Yoga και στη καθημερινότητα μας, συνειδητοποίηση της πρακτικής χωρίς βία

Έλλη Αναγνώστου

16.30

ΙΣ 1

Healing Yoga Nidra

Κωνσταντινα Συψή

16.30

ΙΣ 2

Energy, Balance & Spirit Yoga

Μαρία Νικολαΐδου

16.30

2ΟΥ

Διαλογιστική Ιεροτελεστία – Puja σύνδεσης με το υπερσυνειδητό επίπεδο των Αγγέλων και Ντέβα

Isha Ichashaktiananda

18.00

ΙΣ 1

Hatha Yoga: Αναπνοή – Μία παύση για αυτοπαρατήρηση

Εύη Τάσσα

18.00

ΙΣ 2

Hatha Flow Yoga & Kirtan

Πένυ Λέβεντου

18.00

2ΟΥ

Ashtanga Vinyasa Yoga / Talk Primary και Pranayama

Καρυτινού Χριστίνα-Θ. Σαραμούρτσης

19.30

ΙΣ 1

Somatic Alchemy & Sound Healing

Ελίνα Κούρταλη

19.30

ΙΣ 2

Hatha Yoga με ευθυγράμμιση

Φωτεινή Δημητρίου

19.30

2ΟΥ

Om Chanting & Κίρταν

Anahata Kirtan